RHCP

24. května 2008 v 18:24 | zuziinecka |  Red Hot Chili Peppers
Red Hot Chili Peppers kapela založená roku 1983 v kalifornském Los Angeles. Během své kariéry prošli několika hudebními žánry od punku, folku až po alternativní rock a heavy metal, stali se několikanásobnými držiteli Grammy, prosluli svými drogovými skandály. a prodali přes 60 milionů desek.
Anthony Kiedis (*1. listopadu 1962, Grand Rapids, Michigan, USA) je americký zpěvák skupiny Red Hot Chili Peppers. On a jeho nejlepší přítel Michael Flea Balzary založili tuto kalifornskou punkrockovou skupinu v roce 1983. Kiedis je známý svým energickým projevem při živých vystoupeních a také jako autor mírně tajemných textů této světoznámé skupiny. Měl během hudební kariéry stejně jako jeho spoluhráči velké problémy s drogami. Už od dvanácti let kouřil marihuanu, později se přidaly i další drogy. Bral kokain i heroin. Poté, co zemřel jeho přítel a kytarista skupiny Hillel Slovak, s drogami na 5 a půl roku přestal. Úplně s drogami přestal na začátku roku 2002. V roce 2004 pak vydal své velmi naturalistické memoáry s názvem Scar Tissue.
John Anthony Frusciante (* 5. března 1970, New York) je americký kytarista kalifornské skupiny Red Hot Chili Peppers.
Frusciante přišel do skupiny v roce 1988 poté, co se jeho předchůdce ve skupině, Hillel Slovak, předávkoval heroinem. V srpnu 1989 natočil se skupinou první studiové album Mother's Milk a z nepříliš známé skupiny se rychle staly hvězdy. Po dalším studiovém počinu z roku 1991, desce Blood Sugar Sex Magik, byla již skupina slavná po celém světě. Tuto slávu ale Frusciante nesl docela těžce. Začal brát heroin a 7. května 1992 kapele těsně před koncertem v Japonsku oznámil, že končí.
Trpěl zřejmě maniodepresivní psychózou. Šlo to s ním rychle z kopce. Dlouhou dobu nevycházel z domu, odřízl se od přátel a bral tvrdé drogy. V tomto období natočil také dvě sólové desky - "Niandra Lades and Usually Just a T-Shirt" a "Smile From the Streets You Hold". Dnes říká, že se za tyto desky stydí, protože byly natočeny jen pro potřebu peněz na drogy. Jeho bývalá kapela mezitím natočila s kytaristou Davem Navarrem poměrně úspěšné album "One Hot Minute". Sama kapela však nebyla s výsledkem spokojena, navíc Navarro upadl do hlubin těžké drogové závislosti a vývoj skupiny se ocitl na mrtvém bodě. Dave byl skupiny odejit. Už to vypadalo, že se "redhoti" rozpadnou. Ovšem Frusciante, kterého už většina lidí odepisovala, absolvoval úspěšnou protidrogovou léčbu a v roce 1998 se po vzájemné dohodě vrátil zpět do skupiny. Dá se říci, že JF a zbytek skupiny se zachránili navzájem.
Chad Smith (*25. října 1961 St. Paul, Minnesota, USA) je americký bubeník a člen skupiny Red Hot Chili Peppers. Do této kapely přišel po odchodu předchozího bubeníka redhotů, Jacka Ironse, který skupinu opustil poté, co se kytarista Hillel Slovak předávkoval heroinem. Byl také zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako nejrychlejší bubeník světa, když zahrál 1071 jednotlivých úhozů za 60 sekund na bicí soustavu čítající 308 kusů.
Michael Balzary známý pod přezdívkou Flea (* 16. října 1962 v Melbourne, Austrálie) je hráč na basovou kytaru v americké hudební skupině Red Hot Chili Peppers. Je pokládán za jednoho z nejlepších baskytaristů současnosti. Krátce působil ve skupině Jane's Addiction. Je vyhledávaným studiovým hráčem (The Mars Volta, Glenn Hughes). Někdy hraje také na trumpetu.
Michael Balzary se narodil v roce 1962 v Melbourne, ale jeho rodiče se již v roce 1967 přestěhovali do New Yorku. Zde se jeho matka rozvedla a znovu provdala za jazzmana Waltera Urbana. Michael Balzary začal hrát v devíti letech na bicí a na trubku, vstoupil do Los Angeles Junior Philharmonic Orchestra.
Zahrál si i v několika filmech, hostoval například na Cd Alanis Morissette. V roce 1986 se oženil s Leoshou Zeviar, s níž má dceru Claru (rok narození 1988). V roce 1990 se rozvedli, zůstávají však i nadále dobrými přáteli.
V současnosti (2007) žije s Frankie Ryder, s níž má dceru Suny Bebop Balzary.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama